0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

Kroměřížská běhna 2023, první závod KVZ Kroměříž 25. 2.

I když má podle kalendáře „jaro“ stále dost času, zejména v předcházejícím týdnu naznačovaly teploty občas i nad 10 stupňů, že to bude mít paní „Zima“ již brzy spočítané. Víkend, na který jsme měli naplánován první závod Memoriálu Olda Cinkla v roce 2023, sice nepatřil k oněm teplotním výstřelkům, nicméně počasí bylo na danou roční dobu více než přívětivé.

Nebudu zapírat, že jsme v Kroměříž doufali v trochu větší zájem závodníků, než se nakonec stalo skutečností. Svůj podíl na tom mělo zrovna v daném termínu začínající cvičení Aktivních záloh AČR a nejspíš i alarmující předpovědi počasí panikářů ve veřejných sdělovacích prostředcích.

Ve světle výše zmíněných faktů se nás sešlo v sobotu ráno k prezentaci v nově zrekonstruované klubovně KVZ Kroměříž pouhých jedenáct. Ale co… Z kamen sálalo příjemné teplo a všichni zúčastnění byli kromě povinné střelecké výbavy vyzbrojeni dobrou náladou. 

 

Připravovali jsme se i my v organizačním týmu. Na střelišti bylo opět zbudováno stanové zázemí s vytápěním, které jsme vlastně ani nemuseli startovat… Nakonec však chráněné zákoutí dobře posloužilo jako společenská místnost a polní bufet…  

 

Průběh závodu nám tentokrát trochu komplikovaly potíže technického rázu. Terčové zařízení dostává při závodech typu „běhna“ docela zabrat a po zimní přestávce se šrámy z minulých let už naplno projevily. Zcela jistě se časté přerušování a zpomalování pojízdného systému neblaze projevilo na výsledcích, ale všichni si s danou situací nějak poradili. Nakonec každý závod je především přípravou na podobné situace v reálném životě a ten je přece často také plný překvapení.

Do příští soutěže dáme ovšem určitě vše do pořádku. Celý systém projde repasí tak, aby byl opět funkční a spolehlivý.

 

Samotný závod probíhal v obvyklé podobě. Rozdělili jsme se do tří směn, které se pravidelně střídaly na palebné čáře. Na jedno zalehnutí bylo nutné zasáhnout 15x pohybující se cíl, což se nám s menším či větším úspěchem také dařilo. To celé se pak opakovalo dohromady ve čtyřech sekvencích…

 

Nečekaný nástup se povedl Jiřímu Martincovi (KVZ Kroměříž), když v prvních dvou rundách zasáhl všech patnáct běhen. Se vzrůstající chybovostí terčového zařízení se u každého závodníka zároveň zvyšovala i nervozita, což se projevovalo v počtu zásahů. 52 trefených běhen ale stačilo Martincovi k těsnému vítězství o jediný bod před Tondou Humplíkem z KVZ Olomouc. Třetí bodovanou pozici obsadil – opět s rozdílem jediného bodu – Radek Kovařík z SKP Přerov.

 

 

Výsledky ke stažení zde

Příští závod Memoriálu Oldy Cinkla Kroměřížská běhna je naplánován na 24. června. Mezitím ale uspořádáme hlavní soutěž malorážkové sezóny v Kroměříži, Moravskou odstřelovačku 22lr o putovní pohár www.streleckezavody.cz. To bude 11. března.

Další, velmi atraktivní akce začínají 29. dubna 2023 pětidílnou sérií Malé odstřelovačky KVZ Kroměříž, na jejímž konci budeme losovat o luxusní uherskobrodskou malorážku CZ 457. Součastí této šňůry soutěží je střelba na běžící terč a tady přijdou jistě vhod zkušenosti, nabyté v seriálu Kroměřížské běhny.  

J.M.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *