Ahoj! Baví Tě střelba z malé odstřelovačky, ale už Tě omrzely nezáživné statické terče? Přijeď si k nám vyzkoušet jak se střílí na pohyblivé cíle … 

 

Závod ve střelbě na stranou běžící terč „KROMĚŘÍŽSKÁ BĚHNA“  

Kroměřížská běhna má v Klubu vojáků v záloze v Kroměříži svou tradici. O její vznik se zasloužila skupinka vyznavačů malorážkové střelby okolo Oldy Cinkla, kdy se závod ve střelbě na běžící terč pořádal vždy na Silvestra, coby rozloučení se starým rokem.

Po odchodu tohoto obětavého člověka jsme k uctění jeho památky uspořádali v prosinci 2018 vzpomínkové kolo a následujícího roku už byla Kroměřížská běhna zařazena jakožto vícekolová soutěž pod názvem Memoriál Oldy Cinkla v oficiálním kalendáři SVZ ČR.

 

MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA 22LR

Postupem času dozrávala mezi pravidelnými účastníky „běhny“ myšlenka na malorážkový odstřelovačský závod, nesvázaný obvyklými konvenčními pravidly, ale zaměřený pouze na splnění stanoveného úkolu v určeném čase.

V roce 2020 jsme pak pod hlavičkou KVZ Kroměříž uspořádali první volnou soutěž ve střelbě z malorážky s puškohledem s názvem MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA. Závod si našel své příznivce a proto následovalo ještě několik akcí ve stejném duchu…

Od letošního roku 2024 je závod organizován samostatně, a to jako pětikolová soutěž, kdy dvě dílčí kola budeme pořádat na střelnici k Odrách, dvě na střelnici v Lulči a poslední finálové na střelnici v Kroměříži.

MALÁ ODSTŘELOVAČKA

Malá odstřelovačka má v kalendáři KVZ Kroměříž velice dlouhou historii. Začala se střílet  jako tréninková varianta k závodu ve střelbě z velkorážní pušky s optikou, která se organizovala před řadou let i jako MČR pod patronací ČSS. V téměř nezměněné podobě přetrvala do dnešních dnů.

Od roku 2023 ale rozšiřujeme dosavadní kategorii STANDARD ještě o kategorii VOLNÁ. Ta bude oproti přísnějším omezení standardních pravidel přístupná závodníkům se zbraněmi téměř bez omezení.  

OSTATNÍ STŘELECKÉ SOUTĚŽE

Portfólio klubových soutěží KVZ Kroměříž je samozřejmě širší. Na dvou střelnicích s možností střelby na 25 metrů a 50 metrů organizujeme klasické střelecké závody podle pravidel KVZ, soutěže v obranné střelbě z pistole, revolveru nebo pušky, závody ve střelbě z malorážky s puškohledem a další disciplíny.


 

Celoroční plán akcí KVZ Kroměříž na rok 2024