0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Moravská odstřelovačka 22LR o PUTOVNÍ POHÁR 2022

V sobotu 12. března 2022 se na domovské střelnici KVZ Kroměříž uskutečnil letošní první závod třetího ročníku MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA 22LR. Hlavní cenou pro nejlepšího střelce byl atraktivní PUTOVNÍ POHÁR webu STŘELECKÉ ZÁVODY.CZ. O ten se po celá dvě léta pečlivě staral vítěz historicky prvního pohárového závodu Tonda Humplík, protože v minulém roce nám chaotická změť vládních nařízení, vyhlášek a příkazů nedovolila soutěž uspořádat.

Více než rok zahálení a absence tréninku jasně dokázal pravdivost přísloví, že pouze cvičení dělá mistry.

Kdo přípravu nepodcenil (a naopak), to v celé své nahotě odhaluje výsledková listina, z níž je patrné, že hlavní cena – PUTOVNÍ POHÁR – bude po následující měsíce v opatrování Zdeňka Gaťáka ze střeleckého spolku v Prachaticích. On a tři jeho další přátelé vážili poměrně dalekou cestu, aby nám tady na Východě trošičku srazili hřebínek…

Druhou příčku obsadil dosavadní strážce poháru ze závodu z roku 2020 Antonín Humplík (SSK Zlín) a za ním, s nepatrným bodovým rozdílem, vybojoval třetí místo Tadeáš Samiec z SSK Třinec.

Vítězné terče pohárového závodu 2022, jejichž autorem je prachatický Zdeněk Gaťák.

Velice si vážíme, že do Kroměříže našlo cestu tolik závodníků z bližšího i vzdálenějšího okolí. Je to pro nás velká motivace i zkušenost. O to víc potěší, že se opět a znovu sešla parta skvělých lidí, zapálených do sportovní střelby. Ze vzájemných debat vzešla spousta nápadů, inspirací a doporučení. Zcela jistě budeme některé z nich aplikovat a věřím, že se tak stane hned na příští plánované soutěži 16. 7. 2022.

Bohužel jsme nestíhali fotit, takže obrázků je poskrovnu. Kdyby někdo nějaké měl, ozvěte se!

Chtěl bych ještě v závěru poděkovat všem zůčastněným za to, že vytvořili naprosto pohodovou atmosféru, v níž se snad všichni cítili dobře a uvolněně. Doufám, že to nebylo naposledy a že se brzy na klubové střelnici v Kroměříži znovu setkáme.

Velký dík patří všem, kdo nám s organizací závodu pomáhali. Ať už to byla příprava před závodem, výsledkový servis, anebo úklid po skončení… Děkuji vám přátelé! Výtečný bufet paní Duškové už byla jen pomyslná třešnička na dortu, o čemž nejlépe svědčí fakt, že z něj mnoho nezůstalo…

Už nyní se připravujeme na příští závod v červenci. Informace o něm průběžně neleznete opět na webovkách malorážkové sekce KVZ Kroměříž KROMĚŘÍŽSKÁ BĚHNA, na portále STŘELECKÉ ZÁVODY.CZ, i na Facebooku

Přeji pohodu a pevné zdraví do dalších dní, přátelé!