Ahoj! Baví Tě střelba z malé odstřelovačky, ale už Tě omrzely nezáživné statické terče? Přijeď si k nám vyzkoušet jak se střílí na pohyblivé cíle … 

 

Závod ve střelbě na stranou běžící terč „KROMĚŘÍŽSKÁ BĚHNA“ pořádá KVZ Kroměříž na své střelnici v Těšnovicích. 

Kroměřížská běhna má v Klubu vojáků v záloze v Kroměříži svou tradici. O její vznik se zasloužila skupinka vyznavačů malorážkové střelby okolo Oldy Cinkla, kdy se závod ve střelbě na běžící terč pořádal vždy na Silvestra, coby rozloučení se starým rokem.

Po odchodu tohoto obětavého člověka jsme k uctění jeho památky uspořádali v prosinci 2018 vzpomínkové kolo a následujícího roku už byla Kroměřížská běhna zařazena jakožto vícekolová soutěž pod názvem Memoriál Oldy Cinkla v oficiálním kalendáři SVZ ČR.

Postupem času dozrávala mezi pravidelnými účastníky „běhny“ myšlenka na malorážkový odstřelovačský závod, nesvázaný obvyklými konvenčními pravidly, ale zaměřený pouze na splnění stanoveného úkolu v určeném čase.

V roce 2020 jsme pak pod hlavičkou KVZ Kroměříž uspořádali první volnou soutěž ve střelbě z malorážky s puškohledem s názvem MORAVSKÁ ODSTŘELOVAČKA. Závod si našel své příznivce a proto následovalo ještě několik akcí ve stejném duchu…


Portfólio klubových soutěží KVZ Kroměříž je samozřejmě širší. Na dvou střelnicích s možností střelby na 25 metrů a 50 metrů organizujeme klasické střelecké závody podle pravidel KVZ, soutěže v obranné střelbě z pistole, revolveru nebo pušky, závody ve střelbě z malorážky s puškohledem a další disciplíny.


Celoroční plán akcí KVZ Kroměříž na rok 2022